Výročné správy

Dôležitý informačný nástroj.

Výročné správy sú pre viaceré spoločnosti dôležitou každoročnou súčasťou. Ponúkame vám niekoľko spôsobov ich finalizácie. Najčastejšie sa používa lepená väzba (PUR) alebo ekonomickejšia verzia so špirálovou väzbou.

Náš tip: Odporúčame na obálku použiť ochranné matné alebo lesklé lamino, ktoré v kombinácii s parciálnym lakom dodá vaším výročným správam elegantný a prestížny vzhľad.

2

0 strán, 0 listov, 0 tlačových hárkov
Galéria

3 Vnútro

0 mm šírka chrbta, 0 strán, 0 listov, 0 tlačových hárkov
Galéria
Nahrať súbory
Cena
289,37
Cena za kus
5,79
Spolu s DPH
347,24
Cenovú ponuku Vám pošleme v rámci pracovného dňa. Po odkliknutí pokračujte do nákupného košíka.

Tlač výročných správ

Výročné správy tlačíme pomocou digitálnej alebo ofsetovej technológie. Rozdiel pri výbere spočíva v počte kusov, resp. počte tlačených listov. Tlačiť digitálne sa cenovo oplatí pri nízkom náklade. Ofsetová tlač je výhodnejšia, v prípade ak je náklad cca nad 50 kusov. Po prijatí objednávky rozlišujeme správnu technológiu tak, aby sme zohľadnili vaše požiadavky na cenu a kvalitu tlače.

Typy väzieb

Výročnú správu je možné vyhotoviť s väzbou V2 alebo V8. Najčastejšie sa na výročnú správu používa ekonomickejšia lepená väzba s PUR lepidlom, tzv. V2.

Výber papiera

Výročné správy tlačíme aj na štruktúrované, metalické alebo recyklované papiere. Na výber ponúkame viac ako 50 druhov papiera, ktorý sa delí do týchto kategórií:
 • Biele natierané – v ponuke máme matné a lesklé.
 • Biele nenatierané – s jemnými rozdielmi v odtieni a kvalite.
 • Recyklované – s jemným alebo výraznejším odtieňom do hneda.
 • Grafické hladké – farebné, metalické, perleťové papiere.
 • Grafické štruktúrované – s vláknami uloženými do rôznych štruktúr.
Najčastejšie používaným materiálom na vnútorné listy je 115g ofsetový matný papier.

Dokumenty na stiahnutie

Hľadáte viac informácií?
Prezrite si dokumenty na stiahnutie alebo nám napíšte cez chat, zavolajte +421905259903, alebo napíšte na martina@typocon.sk

Formáty

Výročné správy vieme vyhotoviť vo všetkých štandardných formátoch.
A6 (105 x 148 mm)
A5 (148 x 210 mm)
A4 (210 x 297 mm)
Ak si želáte výročnú správy v inom formáte, zvoľte vo formulári najbližší formát k želanému a do názvu súboru, alebo do poznámky uveďte rozmer.

Grafická úprava

Pri príprave dát na konkrétnu väzbu je potrebné poznať základné parametre na prípravu obálky a vnútra. Najdôležitejšie sú nasledovné pravidlá:

 • V8 musí mať počet strán deliteľny 4.
 • V8 musí mať navyše 7 mm z oboch strán chrbátiku + chrbátik + 20 mm po celom obvode spadávku, kvôli zahnutiu.
 • V2 musí mať spojenú obálku + šírka chrbátika (formulár vám automaticky vypočíta hrúbku podľa počtu strán a gramáže papiera).
 • Pri číslovaní strán platí pravidlo, že nepárne čísla sú vpravo.
 • Vnútro musí mať 2 mm spadávku na každej strane, ktorá sa pred viazaním oreže.
 • Odporúčame každú stránku pripravovať ako samostatnú stranu a nie ako dvojstranu. (pri vyradení budú spárované spolu iné strany ako pri príprave dát).

Doprava

Dodanie výročných správ od prijatia objednávky trvá 5 až 10 pracovných dní.
Doba dodania závisí od nákladu, pripravených dát a objednaných špeciálnych efektov. Výroba a tlač výročných správ prebieha v Bratislave na Račianskej 66. Výročné správy posielame kuriérom po celom Slovensku, Českej Republike, Maďarsku, Rakúsku a Poľsku. V prípade, že potrebujete expresnú tlač do objednávky uveďte termín a ak to bude možné radi vyhovieme aj časovým požiadavkám.

Súvisiace produkty

Klasické vizitky

Tlač vizitiek na viac ako 50 materiálov. Od hladkých cez farebné až po štruktúrované papiere.

Zistiť viac

Časopisy

Tlač magazínov a časopisov v najvyššej kvalite.

Zistiť viac

Letáky

Tlač jednoduchých aj skladaných kreatívnych letákov.

Zistiť viac

Plagáty

Tlač plagátov v najvyššej kvalite do veľkosti A3.

Zistiť viac

Možnosti zušlachtenia výročných správ

Laminovanie

Ochrana tlače na celej ploche tenkým polygrafickým laminom (jemnou fóliou) v matnom, alebo lesklom prevedení. Matné lamino sa hodí na tmavšiu grafiku. Lesklé naopak na farebnejšiu nakoľko zvýrazňuje farby.

Parciálny UV Lak

Parciálne lakovanie UV lakom sa používa na efektné zvýraznenie nápisov, obrázkov a iných častí. Na vybrané plochy papiera je nanesená hladká lesklá vrstva laku. Najlepšie ho vidno na tmavých plochách.

Tlač bielou

Tlač bielou sa využíva na zachovanie farebnosti pri tlači na farebný, alebo transparentný materiál. Napríklad aby žltá po tlači na červený povrch vyzerala ako v grafickom návrhu je nutné podložiť ju bielou vrstvou. Bielu môžeme použiť aj samostatne, ako je znázornené na obrázku.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie.
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Typocon, s.r.o, IČO 17322057, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií