Knihy

Tlač možná už od 1 kusa.

Napísali ste vlastnú knihu a chcete ju vytlačiť v malom náklade? Nie je problém, tlačíme už od 1 kusa. Knihy sú viazané kvalitnou šitou väzbou a vyhotovené môžu byť v rôznych formátoch. Máte pekné fotky z dovolenky, zo svadby alebo fotky svojich detí a rodiny? Čo tak vytvoriť si z nich fotoknihu, vďaka ktorej si pripomeniete tie najkrajšie spomienky.

5 - 10 pracovné dni
špeciálne efekty
50+ materiálov

2

0 strán, 0 listov, 0 tlačových hárkov
Galéria

3 Vnútro

0 mm šírka chrbta, 0 strán, 0 listov, 0 tlačových hárkov
Galéria
Nahrať súbory
Cena
35,67
Cena za kus
35,67
Spolu s DPH
42,80
Cenovú ponuku Vám pošleme v rámci pracovného dňa. Po odkliknutí pokračujte do nákupného košíka.

Tlač kníh

Tlač kníh je pre nás to isté ako pre cukrára pečenie a zdobenie svadobnej torty. Sme na trhu od 1991 a Typocon sa z malého vydavateľstva a grafického štúdia vypracoval na samostatnú tlačiareň s potrebnými znalosťami z polygrafie. Knihy v nižšom náklade tlačíme na digitálnom ofsete HP Indigo. Vyšší náklad tlačíme klasicky ofsetom. Vo formulári vyššie si môžete zistiť cenu za digitálnu tlač. V prípade, že cena za tlač ofsetom bude nižšia, automaticky vás budeme kontaktovať.

Typy väzieb

V prípade kníh ponúkame klasickú šitú väzbu s tvrdými doskami (V8), alebo lepenú väzbu s kvalitnejším PUR lepidlom (V2) s mäkkou obálkou.

Výber papiera

Knihy tlačíme aj na štruktúrované, metalické alebo recyklované papiere. Na výber ponúkame viac ako 50 druhov papiera, ktorý sa delí do týchto kategórií:
 • Biele natierané – v ponuke máme matné a lesklé.
 • Biele nenatierané – s jemnými rozdielmi v odtieni a kvalite.
 • Recyklované – s jemným alebo výraznejším odtieňom do hneda.
 • Grafické hladké – farebné, metalické, perleťové papiere.
 • Grafické štruktúrované – s vláknami uloženými do rôznych štruktúr.
Najčastejšie používaným materiálom na vnútorné listy je 115g ofsetový matný papier.

Dokumenty na stiahnutie

Hľadáte viac informácií?
Prezrite si dokumenty na stiahnutie alebo nám napíšte cez chat, zavolajte +421905259903, alebo napíšte na martina@typocon.sk

Formáty

Knihy vieme vyhotoviť vo všetkých štandardných formátoch.
A6 (105 x 148 mm)
A5 (148 x 210 mm)
A4 (210 x 297 mm)
Ak si želáte knihu v inom formáte vo formulári zvoľte najbližší formát k želanému a do názvu súboru, alebo do poznámky uveďte rozmer.

Grafická úprava

Pri príprave dát na konkrétnu väzbu je potrebné poznať základné parametre na prípravu obálky a vnútra. Najdôležitejšie pravidlá sú nasledovné:

 • V8 musí mať počet strán deliteľny 4.
 • V8 musí mať navyše 7 mm z oboch strán chrbátiku + chrbátik + 20 mm po celom obvode spadávku, kvôli zahnutiu.
 • V2 musí mať spojenú obálku + šírka chrbátika (formulár vám automaticky vypočíta hrúbku podľa počtu strán a gramáže papiera).
 • Pri číslovaní strán platí pravidlo, že nepárne čísla sú vpravo.
 • Vnútro musí mať 2 mm spadávku na každej strane, ktorá sa pred viazaním oreže.
 • Odporúčame každú stránku pripravovať ako samostatnú stranu a nie ako dvojstranu. (pri vyradení budú spárované spolu iné strany ako pri príprave dát).

Doprava

Dodanie kníh od prijatia objednávky trvá 5 až 10 pracovných dní.
Doba dodania závisí od nákladu, pripravených dát a objednaných špeciálnych efektov. Výroba a tlač kníh prebieha v Bratislave na Račianskej 66. Knihy posielame kuriérom po celom Slovensku, Českej Republike, Maďarsku, Rakúsku a Poľsku. V prípade, že potrebujete expresnú tlač do objednávky uveďte termín a ak to bude možné radi vyhovieme aj časovým požiadavkám.

Súvisiace produkty

Brožúry

Tlač prezentačných brožúr aj v nízkom náklade.

Zistiť viac

Časopisy

Tlač magazínov a časopisov v najvyššej kvalite.

Zistiť viac

Letáky

Tlač jednoduchých aj skladaných kreatívnych letákov.

Zistiť viac

Plagáty

Tlač plagátov v najvyššej kvalite do veľkosti A3.

Zistiť viac

Možnosti zušlachtenia Knihy

Laminovanie

Ochrana tlače na celej ploche tenkým polygrafickým laminom (jemnou fóliou) v matnom, alebo lesklom prevedení. Matné lamino sa hodí na tmavšiu grafiku. Lesklé naopak na farebnejšiu nakoľko zvýrazňuje farby.

Parciálny UV Lak

Parciálne lakovanie UV lakom sa používa na efektné zvýraznenie nápisov, obrázkov a iných častí. Na vybrané plochy papiera je nanesená hladká lesklá vrstva laku. Najlepšie ho vidno na tmavých plochách.

Tlač bielou

Tlač bielou sa využíva na zachovanie farebnosti pri tlači na farebný, alebo transparentný materiál. Napríklad aby žltá po tlači na červený povrch vyzerala ako v grafickom návrhu je nutné podložiť ju bielou vrstvou. Bielu môžeme použiť aj samostatne, ako je znázornené na obrázku.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie.
Na vašom súkromí nám záleží My, spoločnosť Typocon, s.r.o, IČO 17322057, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.
Viac informácií Menej informácií