Používame cookies. Viac informácií.
×

Plastové samolepky

Obľúbený spôsob propagácie.

1x Pridať hodnotenie

Tlačíme plastové (PVC/PP/PE) samolepky na rôzne účely, ľubovoľných tvarov a veľkostí. Orezané na jednotlivé kusy alebo predrezané na hárku. V ponuke sú rôzne plastové materiály s rôznou permanentnosťou lepidla, v matnom alebo lesklom prevedení. Lesklé materiály sú vhodné na výrobu živicových samolepiek. Jednou z možností použitia sú napríklad repozičné alebo adhézne samolepky vhodné na opakované preliepanie z miesta na miesto.

Náš tip: Použitie transparentnej samolepky, na ktorej krásne vynikne tlač bielou farbou.

Galéria
[DieCutTip]
[KissCutTip]
Tlač bielou sa využíva na zachovanie farebnosti pri tlači na farebný, alebo transparentný materiál. Napríklad aby žltá po tlači na červený povrch vyzerala ako v grafickom návrhu je nutné podložiť ju bielou vrstvou. Bielu môžeme využiť aj samostatne ako na obrázku.
Príprava dát na tlač bielou.pdf
Parciálne lakovanie UV lakom sa používa na efektné zvýraznenie nápisov, obrázkov a iných častí. Na vybrané plochy papiera je nanesená hladká lesklá vrstva laku. Parciálny lak sa často používa na obaloch kníh a výročných správ, ale aj vizitkách. Najlepšie ho vidno na tmavých plochách.
Príparava dát na parciálny lak.pdf
Ochrana tlače na celej ploche tenkým polygrafickým laminom (jemnou fóliou) v matnom, alebo lesklom prevedení. Matné lamino sa hodí na tmavšiu grafiku. Lesklé naopak na farebnejšiu nakoľko zvýraňuje farby.
Personalizácia obohacuje každý kus o variabilné dáta. Personalizovať je možné text, číslovanie alebo obrázok. V praxi sa využíva číslovanie pri súťažiach s unikátnými čislami, stieracími losmi, alebo ean kódmi. Variabilný text sa najčastejšie využíva pri menovkách. Obrázkom je možné dosiahnuť unikátnosť pozadia na každom kuse.
Načítať Súbory
Cena
31,13
Cena za kus
0,12
Spolu s DPH
37,36
Pre zložitosť výpočtu ceny je cena len predbežná. Finálnu cenu Vám pošleme na mail po objednaní.*

Plastové nálepky alebo plastové samolepky sa využívajú prevažne na označovanie rôznych obchodných produktov, reklamných alebo iných predmetov. Napríklad ako samolepiace etikety, dekoračné nálepky, nálepky na stenu, nálepky na nábytok alebo aj ako samolepky na auto. Samolepky sú veľmi efektívnym a lacným spôsobom reklamy.
Plastové samolepky sú dlhotrvajúcim produktom, pretože PVC/PP/PE materiál z ktorého sú nálepky vyrobené je odolnejší ako papier. Cenu samolepiek je možné zistiť pomocou formuláru s online kalkuláciou.

Množstvo

Objednané množstvo záleží na vás a nie je obmedzené. Ak objednávate veľký náklad odporúčame využiť našu ofsetovú tlač samolepiek, ktorá je pri veľkých množstvách lacnejšia. Cenu za ofsetovú kalkuláciu Vám pošleme obratom na mail. Väčším počtom objednaných samolepiek cena za kus klesá.

Ofsetová tlač

Rozmery

V ponuke sú rôzne rozmery nálepiek, ktorých formát môže byť A7, A6, A5, A4, A3 alebo je možnosť zvoliť vlastný formát. Maximálna veľkosť hárku pre maloformátovú tlač je 460 x 320 mm. Pre väčšie rozmery plastových samolepiek odporúčame objednať cez veľkoformátový formulár samolepiacich fólií.
Samolepiace fólie

Cena nálepiek závisí od spotrebovaného materiálu. Preto predovšetkým pri výbere vlastného formátu sledujte počet tlačových hárkov na pravej strane od formuláru.

Tvary

Tlač nálepiek s netradičnými alebo nepravidelnými tvarmi je samozrejmosťou. Výrezovú krivku pridajte podľa možnosti ako samostanú stranu v pdf dokumente. Vyhneme sa tak riziku, že výrezovú krivku omylom vytlačíme spolu s tlačovými dátami. Úpravu grafiky veľmi radi zabezpečíme za Vás, aby sa výroba samolepiek zjednodušila.

Výber materiálu

V ponuke pre tlač plastových samolepiek je veľký sortiment materiálov. PVC samolepky sú odolné voči vode a UV žiareniu, ktoré spôsobuje vyblednutie farieb. Plastové nálepky si naši klienti vďaka ich odolnosti objednávajú častejšie, ako papierové.
Je možné si vybrať z materiálov ktoré sa líšia rôznymi vlastnosťami:

  • Farebné materiály: biela, oranžová, zelená, žltozelená
  • Priehľadné, nepriehľadné, lesklé a matné
  • Permanentné – veľmi ťažko odlepiť, vydrží roky
  • Semipermanentné – je ju jednoduchšie odlepiť
  • Repozičné – je možné ju prelepovať
Aby sme Vám zjednodušili výber materiálu, pripravili sme pre vás galériu materiálov.

Otvoriť galériu

Farebnosť

Aby sme zabezpečili vernú farebnosť oproti tlačovým dátam, tlačíme vo farebnom modeli CMYK(cyan, magenta, yellow, black). Plné a sýte farby zvýraznia grafiku vašej samolepky.

  • Pre plnofarebnú tlač samolepiek zvoľte možnosť 4+0
  • Pre jednofarebnú tlač nálepiek zvoľte možnosť 1+0
Tlačový stroj na výrobu samolepiek sa využíva aj na tlač umeleckých fotografii najvyššej kvality a preto majú naozaj živé farby vo fotografickej kvalite.

Tlač bielou

Tlač bielou farbou sa používa v prípade, že ste si zvolili farebný alebo transparentný plastový materiál. Biela farba môže byť aj osamote, alebo vytvorí základ, na ktorý sa tlačia ostatné farby z Vašej grafiky. Vďaka tomu napríklad pri tlačení žltej na zelený papier, bude mať žltá presne taký odtieň, aký ste si zvolili vo vašom grafickom dokumente.

Tip: Tlač bielou krásne vynikne na transparentnej samolepke.
Príprava dát na tlač bielou

Parciálny UV Lak

Ponúkame aj možnosť zvýraznenia zaujímavých častí vašich samolepiek pomocou parciálneho UV laku. Lak sa nanesie na celú plochu alebo len na vybrané časti. Dodá tak lesklosť danej ploche nálepky, ktorá vyniká z celkového konceptu. Využíva sa napríklad v prípadoch ak samolepka obsahuje dôležitejšie a menej dôležité prvky, ktoré je potrebné odlíšiť.

Tip: Parciálny lak vyzerá najlepšie na tmavých matných materiáloch.
Príprava dát na parciálny lak

Orez a predrezanie

Po tlači nálepiek umožňujeme aj ich rezanie na jednotlivé kusy. V opačnom prípade, ak možnosť orezu nebude zvolená, samolepky budú po tlači dodané na tlačových hárkoch.
Zvolenie predrezu zabezpečí, že odlepovacia časť produktu (čiže samotná samolepka) bude od hárku predrezaná a bude ju môcť jednoduchšie oddeliť od spodnej strany hárku na ktorý je nalepená.

Tip: Ak zvolíte obidve možnosti, samolepky budú predrezané na požadovaný tvar, avšak nebudú všetky na jednom hárku, ale budú samostatne oddelené orezom.
Tip 2: Ak bol zvolený predrez, nálepku stačí jemne zohnúť a ona sa jednoducho odlepí od spodnej časti hárku.

Pridajte poznámku

Pre akékoľvek dodatky neváhajte pridať do produktu poznámku alebo otázku. Poznámku veľmi pozorne zapracujeme alebo vás s odpoveďou na vašu otázku budeme kontaktovať.

Grafické súbory

Akceptujeme všetky možné druhy grafických dokumentov. Najlepším je však formát PDF. V prípade, že bude potrebná väčšia korekcia dát pred tlačou môžete nám poslať súbory z programu v ktorom ste dáta pripravovali (Corel Draw, PSD, Ai, JPG, TIF, .... ).

Iné nálepky či samolepky

V našej ponuke máme aj iné typy nálepiek. Jedná sa o takzvané samolepiace fólie, určené na rôzne druhy materiálov ako na sklo, na stenu (do izby alebo do exteriéru), na drevo (na strom či nábytok), akýkoľvek kov (napríklad na auto) a rôzne iné.
Samolepiace fólie nájdete v sekcii veľkoformátovej tlače: Samolepiace fólie
Papierové nálepky nájdete zase tu: papierové samolepky

Doba dodania

Výrobu nálepiek zabezpečujeme v Bratislave. Ponúkame rozvoz kuriérom do celého Slovenska, Českej Republiky, Maďarska, Rakúska a Poľska. Dodanie samolepiek od prijatia objednávky trvá 1 až 3 pracovné dni. Doba dodania závisí od pripravených dát a objednaných špeciálnych efektov. Vyhotovenie samolepiek trvá spravidla do 24 hodín, takže môžu byť pripravené už zajtra, pričom prevziať si ich môžete aj osobne na Račianskej 66 v Bratislave. V prípade, že potrebujete expres tlač samolepiek či nálepiek, do objednávky uveďte termín a ak to bude možné radi vyhovieme aj časovým požiadavkám.

Tipy

Tip 1: Plastická nálepka na fľašu - vineta
Vineta na fľašu krásne vynikne ak zvolíte tlač bielou, alebo aj inou farbou na priesvitný materiál. Plastická nálepka je zároveň odolná voči vode, alebo prípadnému zaroseniu v mraziacich priestoroch a udržuje svoj tvar a kvalitu.
Ako vybrať samolepky na flaše

Tip 2: Samolepiaca etiketa
To isté platí aj pri samolepiacej etikete, avšak tu odporúčame vybrať z permanentných alebo semipermanentných materiálov v závislosti od použitia. Väčšinou sa na etikety používa biely materiál. Etiketa môže slúžiť ako návod na použitie produktu, alebo len ako cenovka či iné.

5 1 hodnotení