• Obchod
  • /
  • Blog
  • /
  • Ako na tlač vlastného materiálu?

Ako na tlač vlastného materiálu?

Ivan Ledenyi
15.3.2021 12:27:08
  • Tlač na dodaný materiál

U nás v tlačiarni sa radi venujeme kreatívnym projektom, ktoré často prekračujú hranice konvenčných materiálov na výrobu reklamy. Kreatívny a tvorivý človek pozerá na materiály okolo seba inak ako väčšina z nás. Spoznali sme sa s umelcami, ktorý na plátno nanášajú lepidlo, epoxid, vytvárajú rôzne štruktúry. Pracujú s povrchom, ktorý by inak zostal plochý a menej zaujímavý. Oslovili nás umelci, ktorí využívajú grafický dizajn na prezentáciu ich videnia sveta.
Tlač pre výstavy a vernisáže si často vyžaduje vybehnúť z pohodlia zaužívaných materiálov a skúšať niečo nové.

Častá otázka na iné druhy materiálov aké máme v ponuke nás viedla k rozhodnutiu pridať do ponuky možnosť tlače na dodaný materiál.

Ako objednať tlač na dodaný materiál?

V prvom rade je dobré sa informovať emailom (martina@typocon.sk), alebo telefonicky (+421905259901), či je možné na váš materiál tlačiť. Pri opakovanej objednávke, môžete tento krok samozrejme vynechať. Platí niekoľko základných pravidiel.

  • Materiál musí byť plochý, bez chĺpkov a nečistôt, ktoré by mohli poškodiť tlačovú hlavu. (Pred tlačou samozrejme kontrolujeme).
  • Doskový materiál nesmie byť príliš pórovitý. Nefungovalo by vákuum a materiál by nebolo možné prisať na podklad.
  • Hrúbka materiálu nesmie presiahnuť 5 cm.
  • Ak máte záujem o tlač z role, tak sa nesmie jednať o textil (príliš pórovitý).
  • V prípade tlače na rolku spôsobom “roll-to-roll” je potrebné počítať s pridaním návinu 3.5 m. (Ak je tlač väčšia ako 3 x 2 m, rolka sa zavedie na jednej aj druhej strane stola a počas tlače sa prevíja.)

Dobrým príkladom na tlač materiálu, ktorý nemáme v ponuke je preglejka. Materiál je kompletne hladký a drží tvar. Je možné z neho vyskladať aj celú stenu.

Potlačiť je môžné aj rôzne druhy transparentných, farebných plastov, hárkové farebné papiere, dekoratívne fólie, tapety a iné.

Tlačíme aj na sklo na ktoré následne kašírujeme bielu samolepiacu fóliu, aby vynikli farby a zároveň ich nebolo možné zo skla zoškrabať.

Našu tlač už môžete vidieť aj na niekoľkých hudobných nástrojoch. Tu už naozaj záleží len na vašej kreativite.

Tlač na dodaný materiál ponúkame v prípade doskových, hárkových aj rolových materiálov. V možnosti na výber materiálu zvoľte možnosť “tlač bez materiálu”. Do poznámky napíšte o aký materiál ide a kedy a ako nám ho dodáte.

Celú objednávku je možné zadať aj cez email. Obratom vám pošleme cenovú kalkuláciu a dohodneme podrobnosti.

Tešíme sa na Váš najbližší DIY projekt :)

Typocon vás ľúbi!

A preto s vami radi zdieľame všetky užitočné informácie o tlači. Tvoríme pre vás články, video návody, personalizované ponuky produktov … to všetko zadarmo!

Ivan Ledenyi

Počas štúdia Hospodárskej Informatiky na Ekonomickej univerzite som pracoval ako dobrovoľník v nízkoprahovom zariadení pre deti a mládež na ulici. Po štúdiu som pôsobil na viacerých aj zahraničných IT projektoch. V súčasnosti som konateľ a tvorca portálu na tlač a výrobu reklamy Typocon.sk. Vo voľnom čase cestujem, windsurfujem, alebo sedím na motorke so svojou manželkou.